Podcasty w edukacji
Jak wykorzystać nagrania audio i podcast w ciekawym i angażującym przekazywaniu wiedzy.
Minikurs dla nauczycieli
W obliczu zagrożenia epidemiologicznego wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Rodzice zostali z dziećmi w domach, szkoły są zamknięte, a rok szkolny trwa nadal. Dlatego specjalnie dla nauczycieli przygotowałem 5-dniowy minikurs, który podpowie Wam jak wykorzystać nagrania audio i podcasty w zdalnym przekazywaniu wiedzy.
Kurs jest całkowicie bezpłatny i mogą z niego skorzystać wszyscy nauczyciele.
Ile to kosztuje?
Nic. Minikurs jest całkowicie darmowy dla wszystkich nauczycieli.
Jakie są warunki udziału?
Musisz być nauczycielem i musisz chcieć nauczyć się czegoś nowego.
Co zyskam?
Nauczysz się jak i tworzyć materiały audio, które możesz wykorzystać w nauczaniu zdalnym.
Co to jest podcast?
Podcasty, to audycje publikowane w Internecie, najczęściej w formie audio, których można wysłuchać na praktycznie dowolnym urządzeniu (komputer, tablet, telefon, smartwatch, smartTV, odtwarzacz mp3, itp.).
Dlaczego podcast?
- Popularność podcastów rośnie na całym świecie. Królują tu wprawdzie takie kraje, jak USA, czy Chiny, jednak Polska jest w ścisłej czołówce krajów, w których podcasting rozwija się najszybciej na świecie.
- O podcastach słyszała większość internautów, a słucha ich, sporadycznie bądź regularnie, duża część młodych ludzi.
- Nie każdy młody człowiek ma dostęp do komputera, ale prawie każdy ma cały czas prz sobie telefon komórkowy, a każdy telefon komórkowy umożliwia odtwarzanie podcastów.
- Podcast doskonale nadaje się do przekazywania wiedzy na praktycznie każdy temat.
W jakich lekcjach można wykorzystać nagrania audio?
Podcasty i nagrania audio można wykorzystać we wszystkich lekcjach, w których materiał dla ucznia da się opisać i nie trzeba go pokazywać. Czyli nie da się zademonstrować doświadczenia chemicznego, ale da się zrobić fantastyczną lekcję o rozchodzeniu się fal.
Inne przykłady: nauka języków obcych, lekcje j. polskiego, historia, biologia, niektóre zagadnienia matematyczne, fizyczne lub chemiczne, lekcje W-F (!) i wiele, wiele innych.
Nagrania audio mogą być także wykorzystywane do rejestrowania odpowiedzi/opowiadań uczniów, przekazywania dowolnych poleceń, zadań domowych, itp. Możliwości są wręcz nieograniczone.
Dlaczego warto wziąć udział w kursie?
Wiem, że mój kurs nie naprawi wadliwego systemu edukacji. Wiem, że nie spowoduje on, że nauczanie zdalne stanie się sprawnie działającą maszyną. Ale mam nadzieję, że moje materiały pomogą Ci wykorzystać nagrania audio jako nowy, ciekawy i chętnie akceptowany przez młodzież sposób na przekazywanie wiedzy. Biorąc udział w kursie ryzykujesz tylko to, że nauczysz się czegoś nowego i wykorzystasz to w kontaktach z uczniami.
Kurs nie jest już dostępny
Materiały dostępne były do końca czerwca 2020r. Nie możesz już skorzystać z kursu.
Plan minikursu
Dzień 1. Czym jest podcast i jak go wykorzystać w edukacji
Dzień 2. Co jest potrzebne do nagrywania podcastu
Dzień 3. Proces nagrywania, ustawienia, biblioteki dźwięków
Dzień 4. Edycja nagrania
Dzień 5. Publikacja i dystrybucja gotowych plików
Dzień 6. Podsumowanie i prezenty
Kurs nie jest już dostępny
Materiały dostępne były do końca czerwca 2020r. Nie możesz już skorzystać z kursu.
Kim jestem
Nazywam się Krystian Zych.
Na co dzień zajmuję się edycją podcastów. Prowadzę także szkolenia i warsztaty podcastowe, uczę jak robić podcast, koordynuję działania związane z publikacją podcastów, współpracuję z dużymi firmami medialnymi, korporacjami, rozgłośniami radiowymi, instytucjami państwowymi, ale też z osobami prywatnymi i pomagam im wszystkim w tworzeniu i rozwoju podcastów.
Organizuję także konferencje podcastowe, współpracuję z firmami hostingowymi, piszę artykuły i nagrywam filmy nt. podcastów.
Podziel się tą informacją z innymi
Pomóż mi dotrzeć do jak największej liczby nauczycieli. Pomóżmy wszystkim nauczycielom odnaleźć się w trudnej rzeczywistości.
Pytania i odpowiedzi
Jak długo trwa kurs?
Kurs trwa 5 dni.
Jak wygląda nauka?
Codziennie przez 5 kolejnych dni otrzymasz wiadomość e-mail z materiałami szkoleniowymi (filmy video, nagrania audio). Materiały szkoleniowe omawiają jeden temat każdego dnia.
Czego się nauczę?
Moje lekcje pozwolą Ci zacząć nagrywać własny podcast lub materiały dla uczniów w formacie audio. Nauczysz się jak przygotować się do nagrania, jak ustawić sprzęt i oprogramowanie, jak edytować nagrane pliki oraz jak dystrybuować je do uczniów lub publikować w Internecie.
Ile to kosztuje?
5-dniowy minikurs jest bezpłatny dla nauczycieli. Nieważne, czy pracujesz w szkole państwowej czy prywatnej, czy uczysz w podstawówce, czy szkole średniej. Wystarczy fakt bycia nauczycielem.
Czy muszę posiadać wiedzę techniczną?
Nie. Starałem się przygotować materiały szkoleniowe w taki sposób, żeby mogły sobie z nimi poradzić również osoby nietechniczne.
Co zrobić jeśli będę potrzebować dodatkowych konsultacji?
Dla wszystkich nauczycieli przygotowałem ofertę, która pozwoli na skorzystanie z moich konsultacji w specjalnej cenie. Szczegółowe informacje otrzymasz w jednym z e-maili. Z konsultacji po obniżonej cenie możesz skorzystać do 30 czerwca 2020. Możesz także zadać pytanie w zamkniętej grupie na Facebooku, do której otrzymasz dostęp po zapisaniu się na kurs.
Jak długo kurs będzie dostępny?
Kurs dostępny będzie do 30 czerwca 2020. Zapisy na kurs będą otwarte do 15 czerwca 2020
Czy mogę skorzystać z kursu nie będąc nauczycielem?
Kurs jest dedykowany nauczycielom, żeby pomóc im w nauczaniu zdalnym. Materiały są merytorycznie przygotowane dla tej jednej grupy zawodowej i mogą być mało wartościowe dla innych osób.
Jeżeli nie jesteś nauczycielem, proszę o uszanowanie mojej woli i skorzystanie z komercyjnych konsultacji i kursów, które są lub będą dostępne w serwisie Jak zrobić podcast.
Mam inne pytanie
Skontaktuj się ze mną, postaram się rozwiać Twoje wszystkie wątpliwości.
Kurs nie jest już dostępny
Materiały dostępne były do końca czerwca 2020r. Nie możesz już skorzystać z kursu.