Strona WWW dla podcastera

  • Jak przygotować stronę WWW dla podcastu?
  • Jaki szablon wybrać?
  • Jak ustawić wtyczki i które wtyczki w ogóle są potrzebne?
  • Jak ułatwić słuchaczom dostęp do naszego podcastu i umożliwić im subskrypcję?

Na powyższe pytania odpowiadam w cyklu 4 odcinków pod wspólnym tytułem „Strona WWW dla podcastera„.

Filmy publikowane będą od 21 listopada przez 4 kolejne dni na tej stronie i na moim kanale na YouTube.

Dzień 1 – hosting

Pierwsza ważna kwestia, nad którą powinniśmy się zastanowić, jest hosting, czyli miejsce, w którym przechowywać będziemy pliki naszych stron WWW i być może także nagrania podcastu.

W nagraniu wspominam o dwóch firmach:

Dzień 2 – wygląd strony

WordPress jest najwygodniejszym rozwiązaniem nie tylko dla blogera, ale i dla podcastera. Dzisiaj przedstawiam dwa wordpressowe szablony stron, z których ja korzystam i dwa inne, które zostały stworzone specjalnie z myślą o podcasterach.

Linki:

Dzień 3 – wtyczki

Dzisiaj koncentrujemy się na wtyczkach do WordPressa, które ułatwiają nam publikowanie podcastu. Omawiam 3 wtyczki typowo podcastowe i jedną dodatkową, niezwykle przydatną przy tworzeniu łatwych do zapamiętania adresów poszczególnych odcinków.

Linki:

Dzień 4 – subskrypcja

Musisz mieć nie wiem jak dobrą i popularną audycję, aby Twoi potencjalni słuchacze chcieli szukać opcji subskrypcji. Z reguły po prostu musisz zrobić wszystko, aby ułatwić im dostęp do Twoich nagrań i maksymalnie uprościć proces subskrybowania podcastu.
Pokazuję jak ja udostępniam jedną z moich audycji, podcast Co się czyta?. Plugin PowerPress, którego używam, można ustawić w ciągu kilkunastu sekund.

Potrzebujesz pomocy?

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy stworzeniu strony WWW dla Twojego podcastu, jeżeli nie wiesz jak ustawić wtyczki, jak dodać audycję do katalogów, skontaktuj się ze mną. Chętnie pomogę.

W treści filmów pojawiają się linki afiliacyjne. Nie pogorszy to w żaden sposób warunków oferty, a być może oferta będzie lepsza, niż bez ich użycia. Pamiętaj, że między innymi dzięki linkom afiliacyjnym filmy, które otrzymujesz, są darmowe.