Cześć. Nazywam się Krystian Zych i witam Cię serdecznie na stronie Jak zrobić podcast.

Jeżeli zaglądasz tutaj pierwszy raz, strona „Zacznij tutaj” pomoże Ci zorientować się w strukturze serwisu i sprawnie znaleźć informacje, których szukasz.

Na blogu znajdziesz porady dotyczące aspektów technicznych prowadzenia własnego podcastu, instrukcje i podpowiedzi.

Główne kategorie

Porady

Odpowiadam na pytania, które zadaje sobie każdy początkujący podcaster. Rozwiewam wątpliwości i pokazuję sposoby na usprawnienie pracy i podniesienie jakości nagrania. Tak zwane tips & tricks.

Narzędzia

Narzędzia i serwisy przydatne każdemu podcasterowi. Oprogramowanie do nagrywania, edycji i publikowania odcinków, serwisy hostingowe, dodatki do stron www, oraz trochę sprzętu i inne gadżety.

Kursy

Kursy i szkolenia dla początkujących podcasterów. Szczegółowo omówione kwestie związane z doborem sprzętu i oprogramowania, oraz tajniki nagrywania, edycji i publikacji podcastów najwyższej klasy.

Podcast „Porozmawiajmy o podcastach”

Porozmawiajmy o podcastach, to cykl rozmów z początkującymi podcasterami. Opowiadają oni o początkach swojej przygody z podcastem, co ich kręci, co lubią, a także co sprawia im największy problem i jak sobie z nim radzą.

Myślisz o własnym podcaście?

Możesz zacząć od kursu Podcast od A do Z w 21 dni, na którym nauczysz się wszystkiego, co powinien wiedzieć początkujący podcaster. Jeżeli wolisz samodzielnie zdobywać wiedzę, polecam działy Porady i Narzędzia.

Skontaktuj się ze mną

Masz pomysł?

Opisz swój pomysł. Daj znać o czym chciałbyś przeczytać albo posłuchać. Jeżeli wykorzystam Twój temat, weźmiesz udział w losowaniu upominków.

Chcesz porozmawiać?

Jeżeli chcesz pochwalić się swoim nowym kursem, zapytać o coś, pochwalić mnie za dobrą robotę, albo po prostu pogadać o pogodzie, tutaj możesz mnie znaleźć.

Nagraj pytanie

Możesz także zadać pytanie audio. Skorzystaj z przycisku przy prawej krawędzi strony. Przedstaw się, jeżeli prowadzisz podcast, podaj jego nazwę i zadaj pytanie. Całe nagranie nie może trwać dłużej, niż 90 sekund. Na pytania będę odpowiadał w moich nagraniach.

Zasady korzystania z serwisu

Jesteś moim gościem i abyśmy wszyscy czuli się tutaj dobrze, proszę o przestrzeganie kilku prostych zasad.

  • Moja strona, to mój dom. Przychodząc w gości nie obrażaj ani gospodarza, ani innych gości.
  • Nie trolluj, bo zostaniesz zbanowany.
  • Nie spamuj, bo stracisz prawo udziału w dyskusjach.
  • Nie obrażaj, bo zostaniesz poproszony o opuszczenie mojej małej społeczności.
  • Nie krytykuj dla samej idei krytykowania. Jeżeli wiesz coś lepiej, podziel się swoją wiedzą bez wytykania błędów innym.
  • Przypisuję sobie prawo usuwania wszystkiego, co nie wnosi nic konstruktywnego do dyskusji. Dotyczy to szczególnie negatywnych komentarzy. Jeżeli napiszesz, że coś jest do bani, napisz również dlaczego taj uważasz. W innym przypadku Twój komentarz może trafić do kosza.
  • Wszyscy jesteśmy tu dla zabawy i aby dobrze spędzić czas. Czytaj, słuchaj, oglądaj, komentuj, dyskutuj, baw się dobrze.